My Blog

Combofix ile Malware Temizleme

Combofix bilgisayarınızı bilinen nerdeyse tüm zararlılara karşı temizliyen özellikle ismini amvo virusune karşı çözüm olarak duyurmuş ve son zamanlarda  live security platinum zararlısına karşı çok etkili olan ama ilerliyen sürede hemen hemen tüm spyware ve malware tarzı zararlılara karşı çok etkili bir virus programıdır.

Combofix realtime çalışan bir virus temizleme aracı degildir ama bilgisayarınızda gigabyte’larca yer kaplıyan ve büyük oranada ram kullanan diğer real time virus programlarından çok daha başarılı olduğunu söyliyebiliriz. Combofix bildiğiniz bütün virus temizleme yazılımlarından çok güçlü bir program olduğu için gerçekten ihtiyacınız yok ise çalıştırmamanınız tavsiye ediyor programın yazılımcıları.

Combofix ayrıca kapalı kaynak kodlu bir program bu kadar etkili olmasının sebebide bu olsa gerek.

 

Programı çalıştırdıgınız zaman bilgisayardaki bazı klasörleri sildiğini unutmayın bunlar;

  • Geri Dönüşüm Kutusu
  • Geçici Internet Dosyaları
  • Temp Klasörü

Combofix Yüklemek için,

Combofix Download Link

Programı çalıştırırken özellikle Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları admin olarak çalıştırılır ise düzgün sonuçlar alabiliriz.

Bu adımdan sonra karşınıza Combofix Sözşleşmesi gelicek bunu kabul ediyoruz.

 

Bu adımdan sonra gelen ekranda Combofix çalışmaya hazırlanıyor yazısını göreceksiniz. Bu işlem bittiğinde ComboFix otomatik olarak Geri Yükleme Noktası oluşturmaya başlıyacaktır, herhangi ters giden bir durumda bir önceki yapılandırılmış ayarları geri yükliyebiliriz.

Geri yükleme noktası oluşturduktan sonra ComboFix bilgisayarınızı zararlılara karşı taramaya başlayacaktır. Bu işlem bilgisayarınız hızına ve ne virus durumuna göre 5 ile 30 dakika arasında sürebilir bu süreçte sabırlı olmanız gerekiyor.

Bu adımda combofix tarama aşamalarını görüceksin Stage 1′den başlayıp Stage 50′ye kadar devam eden bir süreç ile karşı karşıya kalıcaz. Bütün aşamalar bittiği zaman aşağıda gösterildiği gibi bir log raporu oluşturduğuna dair bir yazı görüceksiniz.

Combofix çalışması bittiğinde program otomatik olarak kapanıcakdır. Bu aşamadan sonra Notepad içinde log dosyası otomatik olarak açılacak bu adımdan sonra bilgisayarınıza restart ataratak işlemleri tamamlıyabilirsiniz.

Bilgisayarınız açıldıktan sonraki farkı görünce şaşıracaksınız.

adminCombofix ile Malware Temizleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir